Uśpienie zwierząt

Zdarzają się sytuacje, w których nagle potrzebujesz pomocy weterynarza. Zazwyczaj przychodnie są czynne w standardowych godzinach pracy. Co zrobić, kiedy zwierzakowi zdarzy się wypadek, zatruł się lub cierpi ale nie wiesz jaka może być tego przyczyna? Nasza lecznica służy pomocą weterynarza całą dobę w Częstochowie.

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkiego. Wypadki po prostu się zdarzają. Tak jak i Ty czasem potrzebujesz nagłej wizyty u lekarza, Twój zwierzak również może znaleźć się w podobnej sytuacji. Psy wpadają na różne pomysły – zwłaszcza młode. Zjadają nie tylko smaczne karmy ale i przedmioty, które z jakiegoś powodu je zaintrygowały. W przypadku ostrego zatrucia lub obecności ciała obcego w organizmie zwierzaka, liczy się każda minuta. Dzięki naszej lecznicy, która działa okrągłą dobę, możesz zdążyć zainterweniować w porę.

Niektóre zwierzaki, w szczególności rasowe, miewają częste problemy związane z układem pokarmowym, układem krążenia, czy oddychania. Nie we wszystkich przypadkach możesz pomóc samodzielnie – czasem konieczne jest wykazanie się ogromną wiedzą a także użycie specjalistycznych narzędzi oraz środków farmakologicznych. Nasz weterynarz 24h staje w gotowości do tego typu wyzwań.

Zabrałeś pupila w podróż, podczas której doszło do wypadku? Nieznajomy pies ugryzł Twojego zwierzaka albo ten niefortunnie wpadł pod pojazd? Jeśli sytuacja zdarzyła się w okolicy Częstochowy, możesz skorzystać z profesjonalnej pomocy weterynaryjnej. Czasem nawet niewinne wypadki wymagają weryfikacji – prześwietlenie, sprawdzenie prawidłowych odruchów, obserwacja zachowania zwierzęcia. Żeby mieć pewność, że zrobiłeś wszystko, co należy, powinieneś skorzystać z usług specjalisty w lecznicy weterynaryjnej.

A co gdy Twoja suczka właśnie zaczęła wydawać na świat szczeniaki, jednak coś poszło nie tak? Widzisz, że poród nie przebiega tak jak w internetowych opowieściach i suczka traci siły. Zamiast panikować, zadzwoń do naszej lecznicy i dowiedz się, jak pomóc swojemu zwierzakowi.

Te oraz wiele innych sytuacji, może zaskoczyć Ciebie i Twojego pupila. Dlatego warto mieć kontakt do weterynarza, który przez całą dobę służy Wam pomocą.

Eutanazja ukochanego pupila to proces, którego najchętniej nigdy nie bralibyśmy pod uwagę. Niestety zdarzają się sytuacje, w których dalsze życie psa wiąże się wyłącznie z cierpieniem. Jeśli uważamy się za troskliwych opiekunów, powinniśmy przedłożyć spokój zwierzaka nad nasze szczęście.

Kiedy nadchodzi ten moment?

W wyniku ciężkiej choroby, urazu lub po prostu z powodu niedogodności związanych ze starością, Twój pies może czerpać z życia więcej cierpienia niż radości. Obserwuj go – w końcu nikt nie zna lepiej tego psiaka. Czy jest w stanie samodzielnie wykonywać podstawowe czynności? Czy często wymiotuje i niechętnie wychodzi ze swojego legowiska? Widzisz w jego oczach smutek i przygnębienie?

Nie bądź sam

W momencie podejrzenia, że Twój pupil realnie cierpi, koniecznie udaj się do weterynarza posiadającego doświadczenie i cieszącego się dobrymi opiniami. Zapytaj, czy eutanazja jest konieczna, a po uzyskaniu opinii specjalisty, rozmów się z najbliższymi. Pamiętaj, że gdy jednak dojdzie do uśpienia Twojego psa, nie powinieneś być sam. To naprawdę trudny czas, zwłaszcza, gdy byliście ze sobą zżyci.

Uśpienia psa w Częstochowie warto dokonać w naszym nowoczesnym gabinecie. Tutaj Twój pupil zostanie potraktowany z odpowiednim szacunkiem a Ty będziesz mógł przy nim być w tym trudnym dla Was momencie. Na czym polega cały zabieg?

Proces eutanazji

Na początku masz możliwość podjęcia decyzji – zostajesz z przyjacielem do samego końca lub wychodzisz przed zabiegiem, pozostawiając psa w rękach specjalistów. Pamiętaj, że heroizm w tym wypadku na nic się nie zda. Spytaj siebie, czy naprawdę jesteś w stanie patrzeć na to wszystko. W końcu Twoja obecność nie odwróci całego procesu.

1. Pożegnanie

2. Podanie środka uspokajającego

3. Uśpienie

4. Lek zatrzymujący akcję serca

Cały zabieg przebiega bezboleśnie. To sposób na przerwanie cierpienia Was obojga. Twój przyjaciel już nie będzie musiał znosić bólu, a Ty nie będziesz patrzeć na jego słabnące ciało. Pamiętaj, że Twój pies przeżył dzięki Tobie piękne chwile i sam dał Ci dużo radości. To wspomnienie zachowaj w swoim sercu.

 

Call Now Button