Stomatologia

  • ultradźwiękowe usuwanie kamienia nazębnego
  • ekstrakcje zębów
  • ekstrakcje przetrwałych zębów mlecznych
  • radiologiczna ocena chorób zębów

Czyszczenie zębów u psa jest bardzo ważną czynnością. Odpowiednia pielęgnacja uzębienia zabezpiecza je przed chorobami, a także gromadzeniem się bakterii. Dodatkowo pupil powinien swobodnie przyjmować różnego rodzaju pokarm. Pies może spokojnie bawić się każdą zabawką bez obawy przed uszkodzeniem zębów.

Choroby uzębienia u czworonogów są uzależnione od pielęgnacji i odpowiedniej higieny jamy ustnej. Schorzenia powstają w wyniku różnych problemów. Można im zapobiegać stosując wybrane sposoby czyszczenia zębów u psa. Jakie są przyczyny problemów?

Choroby uzębienia u psa mogą być wywołane przewlekłymi schorzeniami nerek. Dodatkowo występują problemy z kamieniem nazębnym, wówczas należy przeprowadzić badania moczu. Jak się jednak okazuje, najczęstszą przyczyną jest nieodpowiednie odżywianie psów oraz zaniedbanie higieny jamy ustnej. Właściciele, którzy nie dbają o czyszczenie zębów zarówno to, które mogą wykonać samodzielnie, jak i to u specjalisty, może doprowadzić do przykrych powikłań. Należy pamiętać żeby nie stosować także preparatów.

Zapobieganie chorobom uzębienia

Pierwszym sposobem zapobiegania problemom z uzębieniem u pupila jest wprowadzenie odpowiedniej diety. Pies powinien spożywać zarówno pokarm suchy, jak i mokry. Gotowane jedzenie nie usuwa kamienia nazębnego. Innym rozwiązaniem jest żywienie BARF, które również pozwala na czyszczenie uzębienia. Kolejny sposób to podawanie do jedzenie specjalnych smakołyków, jak i kości ze ścięgnami. Dodatkowo dla psów lubujących się w różnych zabawkach, można stosować twarde oraz te przysposobione do pielęgnacji ich zębów.

Specjaliści proponują także czyszczenie uzębienia szczoteczką i pastą. Im szybciej pupil przyzwyczai się do tej czynności, tym lepszy efekt ona przyniesie. Jamę psa można także oczyszczać za pomocą wody utlenionej. Ten zabieg jednak jest odradzany ze względu na dużą szkodliwość.

Czyszczenie zębów u psa to dobre rozwiązanie dla każdego czworonoga i jego właściciela. Pupil powinien mieć zapewnioną odpowiednią opiekę weterynaryjną.

Call Now Button